Будівництво будинків у стилі барнхаус: секрети популярності

Повага до довкілля – одна з рис сучасної людини. Стиль барнхаус дозволяє створити комфортне та затишне житло без шкоди для природи. Виник цей напрямок ще у ХХ столітті. “Barn” у перекладі з англійської означає амбар. Каркасні будинки barnhouse позбавлені будь-яких прикрас, але при цьому зручні та просторі.

Що таке стиль барнхаус

Мода на будівництво споруд у стилі барнахус під ключ прийшла і в Україну. Все частіше можна побачити невеликі будиночки з дерев’яною терасою, що прийшли на заміну помпезним та розкішним “палацам”. Уявіть звичайний амбар і ви зможете приблизно зрозуміти, як виглядає барнхаус: прості лінії, мінімум декору та функціональність. Вважається, що ця течія виникла в країнах Європи та Америки, коли власники почали переробляти свої сараї під житлові будівлі. Основні ознаки barnhouse:

 1. Прямі лінії без зайвих кутів. Споруда в формі прямокутника, без прибудов та деталей, що випирають.
 2. Симетричний або асиметричний двосхилий дах.
 3. Внутрішнє та зовнішнє оздоблення мінімальні.
 4. Широкі вхідні двері (часто панорамні, розсувні).
 5. Відкрите планування без стін та перегородок.
 6. Мінімалістичний інтер’єр.
 7. Відкрита тераса.
 8. Висота житлового поверху – до трьох метрів.
 9. Колірні рішення у природній гамі.

Течія барнхаус виходить за межі архітектури, оскільки це ціла філософія, яка поширюється на спосіб життя в цілому. Людина відмовляється від розкішних особняків, покликаних вражати навколишніх, і завдяки цьому дозволяє купувати собі прості, але якісні речі, які роблять життя максимально зручним.

Технологія будівництва

Проекти для будівництва споруд у стилі барнхаус передбачають використання каркасної технології. Ця система будівництва особливо поширена в Канаді й дозволяє звести будівлю за максимально короткий термін. Для початку необхідно залити фундамент. Каркасний будинок дуже легкий, тому підійде звичайний стрічковий або фундамент на гвинтових палях. Це не лише значно дешевше, а й дозволяє побудувати житло у важкодоступному, але мальовничому місці – наприклад, на схилі гори. Чекати цілий рік, поки фундамент дасть усадку, не потрібно.

Наступний крок – зведення каркаса. Це “скелет” будівлі, який тримає на собі 100% всього навантаження. Для будівництва використовують дерево, рідше – метал. Для стін застосовують вологостійкі плити на базі натурального дерева. Усі матеріали готують безпосередньо на будмайданчику, що не потребує використання важкої техніки. Це називається каркасно-рамковим чи класичним методом обшивки. Каркасно-щитовий метод дещо дорожчий, але дозволяє побудувати житло за максимально короткий термін. Стіни у вигляді плит виробляють на заводі та привозять на місце будівництва вже у готовому вигляді. Будівельникам залишається лише скріпити їх між собою. Скільки коштує будинок у стилі барнхаус? Це також залежить від виду утеплювача – він має бути максимально якісним. Це може бути мінеральна вата, пінопласт чи пінополіуретан.

Особливості планування

Будівництво споруд у стилі барнхаус в Україні не відрізняється від аналогічних проектів у Канаді чи Європі. Барнхаус є великим приміщенням без зайвих стін. Поділ на зони тут умовний. Можуть використовуватися сходи, різний рівень підлоги чи перегородки. В типових та індивідуальних проектах у стилі barn можна зустріти мансарду. При цьому стіни та класичний поділ на поверхи відсутні. Одноповерхові будівлі можуть похвалитися високими стелями завдяки гострому даху. Загалом стиль можна розділити на два напрямки:

 • Американський – є другий поверх, масивні стіни та багато червоного кольору.
 • Європейський – максимальна простота, прозорий засклений фасад та двосхилий дах.

Декор та внутрішнє оздоблення також відрізняються. Найкращим рішенням стане скандинавський варіант. Спокійна кольорова гама і лаконічний декор допоможуть зробити просторе приміщення ще об’ємнішим. Хоча інтер’єр і підпорядковується законам мінімалізму, це не робить його незатишним.

На вартість будівництва житла у стилі barnhouse впливає багато факторів. Це загальна площа споруди, особливості планування, а також кількість та якість матеріалів. Комплектація будівництва залежатиме від потреб замовника. Здійснити онлайн-розрахунок вартості можна за допомогою будівельного калькулятора. Барнхаус – це комфортне та затишне житло, яке можна побудувати за кілька місяців. Якщо у дворі залишилося місце, згодом можна звести ще один будиночок. Так роблять багато власників барнхаусів, у яких передбачається збільшення сім’ї. Власник такого будинку виявляє повагу до природи, не обмежуючи себе у благах цивілізації.