Виробництво модульних будинків: загальна інформація та переваги

Незважаючи на те, що в Україні до модульних будинків ставляться з обережністю, ця технологія продовжує швидко розвиватися. Каркасне будівництво дуже популярне в Канаді, Японії та країнах Скандинавії. Технологія дозволяє побудувати комфортну та практичну будівлю за максимально короткий термін.

Модульні будинки: що потрібно знати

Якщо ви хочете переселитися до власного житла вже за кілька місяців – збірні будівлі саме для вас. Виробництво модульних будинків під ключ здійснюється на заводі, де продукція проходить перевірку на якість і лише тоді відправляється замовнику. Клієнт отримує готову коробку з усіма необхідними комунікаціями. Типові проекти збірних споруд є досить популярними. Зазвичай вони мають стандартне планування. Клієнт може попросити змінити розташування стін або зробити терасу довшою. Також є можливість зробити індивідуальне замовлення, але в цьому випадку доведеться чекати довше і котедж коштуватиме дорожче.

На ділянку будинок окремими блоками привозить фура – кухню, вітальню, спальню та санвузол. Проведено всі необхідні комунікації. Будівельникам потрібно лише зібрати будівлю з окремих елементів, а для цього знадобиться підйомний кран. Щоб поставити вікна, двері, підлогу та оздобити стіни, знадобиться ще один тиждень. Технологію виробництва модульних котеджів вже давно вдосконалено. Матеріали обробляють спеціальною речовиною, щоб захистити стіни від вогню. Також використовується спрей для захисту від комах та гризунів. До того ж виробник відповідає за проведення всіх комунікацій.

Чому потрібно вибрати будівництво каркасно-модульних будинків

Загальновідомо, що каркасні споруди дуже теплі, екологічні та енергоефективні. Будуються вони дуже швидко: бригада з 3-5 осіб може легко побудувати каркасник за класичною технологією всього за кілька місяців. У випадку збірних будівель практично всю роботу виконує завод, а сам монтаж займає не більше, ніж тиждень. Якщо раніше модульні споруди використовувалися суто для господарських потреб, сьогодні в таких будівлях можна жити цілий рік. Збірні котеджі виготовляють за каркасною методикою. В основі такого житла – дерев’яний каркас. Якщо обшивати стіни за допомогою каркасно-рамкової технології – це займе більше часу, але фінансові витрати будуть меншими. У цьому випадку використовують OSB-плити, а всі матеріали готують безпосередньо на будмайданчику.

Також модульні споруди будують за допомогою каркасно-щитового способу. Готують цілі блоки, в яких вже закладено утеплювач та проведено всі необхідні комунікації. Утеплювач розміщується між зовнішньою та внутрішньою обшивкою. Оскільки конструкція каркасника легка, потужний фундамент не потрібний. Виробництво збірних котеджів у повній комплектації триває близько місяця. У вартість модульного будинку входять усі внутрішні та зовнішні роботи. Додатково клієнт оплачує лише доставку модулів на будмайданчик. Її вартість залежить від відстані. Мінус тільки в тому, що потрібно подбати про шлях до місця будівництва, особливо якщо будмайданчик розташовується у важкодоступній місцевості.

Переваги модульних будинків: де замовити?

Будівництво будівель за каркасною технологією швидко розвивається і в Україні. Останнім часом багато молодих сімей вибирають покупку збірного котеджу. Це дозволяє швидко отримати власне житло за доступною вартістю за квадратний метр. Переваги модульних споруд:

  1. Економія на опаленні. Збірні будівлі енергоефективні – взимку вони добре зберігають тепло навіть при температурі -25 градусів. Це допомагає заощадити на опаленні, що сьогодні є досить актуальним. А ось влітку в таких котеджах зберігається прохолода.
  2. На будмайданчику практично не проводяться будівельні роботи, відповідно – нуль відходів.
  3. Майже відразу після завершення робіт можна заселятися.
  4. Доступна вартість. Економія відбувається на виконаних роботах, будівельному матеріалі та фундаменті. Виробництво збірних будинків в Україні стає дуже популярним завдяки низькій ціні, якщо порівнювати з іншими варіантами.

Наша компанія пропонує будівництво за каркасною чи модульною технологіями. Є великий вибір типових проектів, а також можна зробити індивідуальне замовлення. У нас працюють висококваліфіковані фахівці, які допоможуть побудувати ідеальний будинок для вас та вашої родини.