Як вибрати великий барнхаус: практичні поради

“Barn” з англійської перекладається як комора або сарай. Саме ці господарські приміщення є основою даного архітектурного стилю. Барнхаус став популярним у XX-XXI століттях у країнах Західної Європи. Останнім часом цей напрямок швидко розвивається і в Україні.

Що таке барнхаус

Барнхаус – це не просто архітектурний стиль, а ціла філософія. Такі будівлі обирають люди, які прагнуть гармонії з природою, цінують екологічність та особистий простір. Вважається, що першими перетворили сараї на житлові приміщення американські та канадські фермери, яким потрібно було постійно перебувати біля свого господарства. Сьогодні будинок у стилі барн – це сучасне та комфортне житло, яке знаходиться на перетині трьох стилів:

 • Лофту (велике, просторе приміщення).
 • Мінімалізму (чіткі лінії, прості геометричні форми).
 • Біо-теку (турбота про екологію).

Цей стиль популярний як серед молоді, так і серед людей старшого покоління. Великий барнхаус під ключ має певні особливості:

 • Внутрішнє приміщення будівлі не поділене на кімнати. Для зонування використовують сходи, різний рівень підлоги чи контрастні кольори. Допускається невелика мансарда, яку часто використовують як спальню або кабінет.
 • Візитка будинку barn – двосхилий дах без звисів. Для покриття застосовують фальц чи черепицю.
 • Панорамні вікна. Гарне освітлення та відчуття широкого простору – одна з особливостей стилю.

Форма будівлі зазвичай проста – прямокутна. Проекти великих котеджів barnhouse не передбачають розкішного оздоблення фасаду. Використовуються лише натуральні матеріали – камінь, дерево і скло. Також популярні котеджі з великою терасою.

Технологія будівництва

Проекти великих котеджів у стилі барн реалізують за допомогою каркасної технології. Хоча каркасне будівництво користується популярністю в країнах Європи та Америки вже багато десятиліть, в Україні воно лише починає розвиватися. В основі такого житла – каркас з дерева (рідше – з металу). Оскільки каркасники мають невелику вагу, потужного фундаменту не потрібно. Зазвичай використовують пальово-гвинтовий. Обшивають споруду плитами на основі натуральної деревини. Між зовнішньою та внутрішньою обшивкою укладають утеплювач. Усі комунікації також встановлюють всередині стін, що дуже зручно.

Житло за каркасною технологією може побудувати бригада з 3-5 осіб всього за 1-2 місяці. Такі споруди дуже теплі, що дозволяє заощадити на опаленні до 70%. Оскільки використовуються лише натуральні матеріали, оптимальний мікроклімат у приміщеннях забезпечений. Незважаючи на легку вагу, каркасні будівлі дуже міцні й надійні, та при правильному догляді служать до 100 років. Для них не страшні сильні вітри та дощі. Каркасна споруда витримує навіть землетрус інтенсивністю до 8 балів. І основна перевага – ціна на barnhouse, побудований за каркасною технологією, значно нижча за вартість аналогічного цегляного будинку.

Переваги будинків у стилі барнхаус

Як побудувати великий барнхаус? Самостійно звести таку будівлю, звичайно, можливо, але слід мати спеціальні навички та знання, щоб уникнути помилок. Тому, якщо немає попередньої практики у будівництві, краще звернутися до фахівців. Існують певні складнощі в будівництві та проектуванні котеджів барнхаус:

 1. Необхідно знайти ідеальний баланс між простотою та функціональністю споруди.
 2. Оскільки така будівля передбачає велику кількість вікон, слід мати уявлення про стійко-ригельну систему скління. Якщо будинок призначений для постійного проживання, потрібно утеплювати вікна.
 3. Слід врахувати особливості ландшафту, щоб із вікон відкривався мальовничий краєвид.

Якщо купити barnhouse, то ви отримаєте масу переваг:

 • Швидкість будівництва. Вже за 2-4 місяці можна буде переїхати до власного, повністю оснащеного всім необхідним житла.
 • Актуальність. Стиль тільки починає розвиватися і котеджі барнхаус рідко зустрінеш в Україні, тому такі споруди будуть популярними ще щонайменше кілька десятиліть.
 • Естетичний вигляд. Барн ідеально вписується у навколишній ландшафт. Таке житло виглядає сучасно та стильно.
 • Оригінальний інтер’єр. Висока стеля, великі вікна та простора тераса – все це допоможе підкреслити індивідуальність власника.
 • Доступна ціна. Заощаджувати тут можна практично на всьому – фундаменті, основному матеріалі, монтажних роботах. Всередині котеджу відсутні зайві деталі – перегородки, плінтуси чи карнизи.
 • Екологічність матеріалів. Такий будинок “дихає”, що дуже добре для здоров’я мешканців.
 • Енергоефективність. Сучасні технології допомагають ефективно використовувати всі запаси енергії. Також досить популярна система “Розумний будинок”.
 • Сучасний та багатофункціональний інтер’єр. Інновації в побуті допомагають максимально спростити життя. Наприклад, сходи на антресоль можуть бути оснащені висувними ящиками, а на м’якому підвіконні часто облаштовують місце для відпочинку.

Скільки коштує великий барнхаус? Це залежить від площі будівлі, планування, використаних матеріалів та вартості робіт. Ми пропонуємо будівництво під ключ за каркасною або модульною технологіями. Наші фахівці врахують всі ваші побажання і творчі задуми та зроблять будинок максимально надійним та комфортним.