Технологія барнхаус або як побудувати будинок амбарного типу

Сьогодні стиль barnhouse – один із найпопулярніших у приватному житловому будівництві. У перекладі назва звучить як «будинок-амбар», а в напрямку поєднуються риси таких стилів, як біо-тек, лофт і мінімалізм. Виникнення напрямку припало на XX століття, коли в Європі амбари, призначені для зберігання сільськогосподарської продукції, почали переобладнувати й експлуатувати як житлові будівлі. Частково причиною цього стало переосмислення індустріалізації. Європейці стали усвідомлено піклуватися про екологію довкілля, вибирати здоровий спосіб життя, прагнути до єднання з природою. Життя вдалині від метушні великих міст стало все більше приваблювати населення, а барнхаус став ідеальним відображенням основних ідей і концепцій сучасного світу.

Технологія будівництва барнхауса: переваги

Головною перевагою технології будівництва каркасних споруд у стилі барнхаус є відносна доступність. Здешевити вартість готового будинку вдається завдяки:

  • використанню гвинтових паль або стрічкового мілкозаглибленого фундаменту;
  • застосуванню натуральної деревини, яка росте на території України;
  • невеликій кількості перегородок всередині будинку;
  • мінімалізму в оздобленні зовнішніх і внутрішніх стін;
  • можливості обійтися без застосування важкої будівельної техніки;
  • залученню до проведення робіт невеликої бригади фахівців.

Будинки за каркасною технологією створюються протягом декількох місяців. При цьому вони відрізняються міцністю і тривалим періодом експлуатації. Оброблена спеціальними засобами деревина не здатна швидко загорятись і псуватися під впливом цвілі та грибка. Тобто каркасний будинок в стилі barnhouse – це повноцінна будівля для проживання сім’ї протягом року. Вона може бути доповнена будь-якою прибудовою, створювати гармонійний ансамбль з:

  • відкритою верандою;
  • гаражем;
  • сауною;
  • майстернею-студією.

Особливості технології будівництва будинків барнхаус

Будинки барнхаус за фінською технологією відрізняються прямокутною формою і переважно мають каркасну основу. До будівель часто примикають відкриті тераси з дерева, на які є вихід з вітальні через великі вхідні двері з однією або двома стулками. Для обшивки каркаса найчастіше застосовуються фасадна дошка або метал. Дах одноповерхових будівель виконується в один або два скати і не має звисів. Такі будівлі відносяться до європейського типу. Існує також американський варіант барнхаусів – споруди виконуються на два поверхи і відрізняються чотирьохскатним дахом.

У внутрішній частині будівель спостерігається той же аскетизм. Барнхаус-технологія для зонування простору передбачає використання сходів, перекладин, крокв, систем зберігання, меблів, різниці в рівні підлоги та інших візуальних прийомів. Прості фактури і форми не заперечують звичних для сучасної людини зручностей. Тут немає дрібниць, здатних відволікти від злиття з природою. Будівлі немов балансують на межі між минулим і майбутнім, відображають просте комфортне життя без шкоди ландшафту.

Будинки barnhause під ключ: розрахунок вартості

Щоб дізнатися, скільки коштуватиме житло, можна зробити онлайн-розрахунок вартості будівництва barnhouse. На нашому сайті розташований калькулятор, в комірки якого можна ввести необхідні дані й самостійно здійснити розрахунок. Багато забудовників що до ціни звертаються безпосередньо до співробітників компанії. Але без наявності проекту ми також можемо озвучити тільки приблизну суму. Для точного розрахунку важливо врахувати не тільки розмір майбутньої будівлі, а й кількість поверхів, особливості віконно-дверної системи й підведення комунікацій. На загальну вартість також впливають особливості території під забудову, обраний тип фундаменту і безліч інших чинників.

З розцінками за квадратний метр житла в різних комплектаціях можна ознайомитися на сайті у відповідному розділі. Ціни на житло за типовими проектами також розміщені на онлайн-ресурсі. Якщо не буде потрібною адаптація обраного проекту під потреби сім’ї або особливості ділянки, ціна залишиться незмінною. В іншому випадку вона виросте відповідно до коректив. Вартість будівлі індивідуального планування буде озвучена тільки після складання кошторису. Але попередньо необхідно скласти і затвердити проект.

Проекти житла в стилі барнхаус: який обрати

Перед покупкою важливо визначитися, як повинен виглядати готовий будинок для мешканців. Це може бути одноповерховий або двоповерховий проект будь-якого розміру і з будь-якою кількістю кімнат. Як варіант, можна розглянути готові проекти, представлені на нашому сайті. Архітектори компанії також пропонують до розгляду півтораповерхове житло. Не менш ефектні й пропозиції з другим світлом. Такі будівлі коштують менше, ніж двоповерхові, але дозволяють отримати додатковий житловий простір на невеликій ділянці.

Якщо серед готових пропозицій не знайшлося відповідного варіанту, наші архітектори готові створити проекти для постійного проживання, що відповідають конкретним запитам. Ми знаємо, як побудувати енергоефективний барн, і не тільки відповімо на питання, що вас цікавлять, а й допоможемо кожному, хто до нас звернеться, отримати будинок, який ще недавно був лише в планах.