Що потрібно знати про модульні житлові будинки

Збірні будівлі з’явилися в Україні нещодавно. Раніше вони використовувалися лише як тимчасові споруди. Сьогодні збірний будинок можна зареєструвати як житловий і сміливо жити в ньому цілий рік. Попит на такі споруди продовжує зростати, адже багато сімей воліють жити в мальовничому місці на природі, а не в шумному та забрудненому місті.

Що таке модульне будівництво

Споруда, зібрана з окремих блоків (модулів) – це збірний будинок. Основний матеріал – деревина. Виготовляються такі блоки на заводі, а на будмайданчик доставляються вже у готовому вигляді – з усіма необхідними комунікаціями та отворами для вікон та дверей. Блок – це ціла кімната: вітальня, ванна кімната або спальня. Секції з’єднують на місці згідно з проектом. Будівництво модульних житлових споруд триває не більше 2 місяців, а простоїть таке житло щонайменше 50 років.

Як будують модульні будинки

Збірні житлові будівлі під ключ будують за каркасною технологією. Є лише одна відмінність – усі роботи проводяться на заводі. Зокрема це будівництво каркасу, обшивка стін та утеплення. Часто готові блоки мають навіть внутрішнє оздоблення. З яких матеріалів виробляються модулі:

 • дерево;
 • метал;
 • фанера.

Також на заводі одразу встановлюється утеплювач. Такі матеріали, як цегла чи піноблоки, не застосовуються. Будівництво модульної житлової будівлі для цілорічного проживання – це більше монтаж. На ділянці потрібно лише підготувати фундамент. Оскільки збірні споруди мають легку вагу, то підійде пальтово-гвинтовий фундамент. Якщо на ділянці слабкий ґрунт, тоді потрібна потужніша основа. Виготовлення модулів зазвичай займає до 1 місяця. Коли все готово, їх доставляють на будмайданчик. Встановлення всіх модулів займає 3-4 дні. Потім підключається опалення, електрика, каналізація та інші комунікації. Залишається тільки поставити меблі та можна переїжджати.

Каркасна технологія

Каркасна або “канадська” технологія, за допомогою якої будують збірні споруди, популярна вже багато десятиліть. Вона дозволяє швидко побудувати надійні та комфортні будівлі. В основі житла – дерев’яний каркас. Стіни обшивають OSB-плитами, а між зовнішньою та внутрішньою обшивкою укладають теплоізоляційний матеріал. Незважаючи на свою легку вагу, каркасні будівлі дуже теплі. Бригада з 3-5 осіб може легко звести каркасний будинок за кілька місяців, тим більше роботи можна проводити будь-якої пори року. Такі споруди екологічні, тому всередині приміщень ідеальний мікроклімат. Також ця технологія дозволяє вибрати будь-яке розміщення кімнат.

Плюси збірних житлових будинків

Все ще сумніваєтеся, чи варто купити модульний житловий будинок? Переваги таких споруд:

 1. Швидкість будівництва. Лише місяць чи два – і можна переїжджати до готового житла.
 2. Низька ціна квадратного метра. Будинок буде значно дешевшим, ніж аналогічна будівля з цегли чи газоблоків, до того ж буде озвучена конкретна вартість.
 3. Можливість побачити кінцевий результат. Наша компанія пропонує типові та індивідуальні проекти модульних споруд. Типові проекти вже давно оптимізовані та відпрацьовані, тому достатньо лише вибрати відповідний варіант.
 4. Можливість розширення. Згодом завжди можна замовити ще один або два блоки та зробити житло ще більшим.
 5. Перевезення. Каркасну будівлю можна розібрати та легко перевезти в інше місце.

Збірне житло також має лаконічний та простий дизайн, що відповідає сучасним архітектурним трендам.

Мінуси модульних будинків

Але, перш ніж замовити житловий модульний будинок в Україні, слід ознайомитися з недоліками таких споруд:

 • Тут може бути максимум 2 поверхи.
 • Існує шанс заводського браку.
 • Руйнування теплоізоляції з часом.
 • Висока пожежна небезпека.
 • Висока вартість доставки модулів на місце.
 • Необхідність використання важкої техніки для встановлення модулів.
 • Потреба в хорошій вентиляції, оскільки такі будівлі погано “дихають”.
 • Стандартні планування та дизайн.

Також при будівництві житла у важкодоступному місці слід заздалегідь подбати про дорогу для вантажівки, яка перевозитиме модулі. Інші недоліки легко усуваються за допомогою сучасних технологій та матеріалів.

Де і як замовити

Бажаєте купити котедж під ключ? Наша компанія пропонує будівництво за каркасною технологією. Також ми розробляємо проекти для різних споруд із будь-яких матеріалів. Ціни на модульні житлові будинки можна дізнатися на нашому сайті, а наші менеджери дадуть відповідь на всі ваші запитання.