Архітектурна інновація: модульні будинки для цілорічного проживання під ключ

Ще кілька років тому збірні будинки використовувалися як тимчасове житло. Вони були доступні в ціні й поступалися якістю традиційним спорудам. З появою нових розробок змінилася технологія будівництва модульних будівель. Тепер вони нічим не поступаються спорудам із цегли чи інших матеріалів. Що ж це – житло майбутнього чи данина трендам?

Модульний будинок: що потрібно знати?

Збірним будинком називають споруду, що складається з окремих модулів. Самі блоки збирають ще на заводі, а потім транспортують на будмайданчик. Багато людей не хочуть вкладати час та гроші в довгострокове будівництво, яке може затягнутися на роки. Модульні споруди для цілорічного проживання під ключ в Україні набувають все більшої популярності завдяки швидкості свого зведення. За набагато меншу суму можна придбати готову конструкцію з усіма необхідними комунікаціями. Транспортується на ділянку модуль за допомогою підйомних кранів і збирається бригадою професійних монтажників, наче великий конструктор. Типові проекти на модульні споруди передбачають проживання в них протягом щонайменше 70 років, тоді як сама будівля зводиться приблизно за місяць залежно від складності.

Основні засади будівництва

Збірне житло будують за каркасною технологією. Каркас виготовляють на заводі, а потім обшивають та утеплюють стіни, підводять каналізацію, водопровід та електрику. Весь цей процес триває не більше 4 тижнів. Але перш ніж робити замовлення, слід обрати та придбати ділянку для будівництва, а також розробити проект. Наступний крок – залити фундамент. Немає потреби в потужному фундаменті, адже збірне житло є досить легким. Підійде пальово-гвинтовий – він простіший в установці та значно дешевший.

Коли модулі готові, їх доставляють на будмайданчик. Кожен модуль – це частина будинку: вітальня, кухня чи спальня. Також у блоці вже є готові вікна, сантехніка та комунікації. Для зручнішого транспортування конструкції можуть бути в розібраному стані у вигляді окремих пакетів. Зведення модульних будівель для цілорічного проживання під ключ недорого – це не так будівництво, як монтаж. Робоча бригада збирає споруду, підводить воду, каналізацію, опалення та вентиляцію. Після всіх цих маніпуляцій залишається поставити меблі й можна жити, оскільки всі роботи з внутрішнього та зовнішнього оздоблення здійснюють на заводі.

Для будівництва житла за каркасною технологією використовують дерево чи метал. Будівництво будинку-каркасника потребує професійних навичок та знань. Навіть якщо збірна будівля виробляється повністю на заводі, при монтажі дуже важливо дотримуватися технології. Слід грамотно провести опалення, вентиляцію та водопровід. Проекти на модульні споруди для цілорічного проживання під ключ передбачають утеплення мінватою або пінопластом.

Типи модульних будинків

Найпоширеніший варіант збірного житла – споруда прямокутної форми. Але з плином часу дизайн модулів удосконалюється, щоб краще відповідати стандартам сучасного житла. Виділяють два типи збірних будівель:

 1. Блокова конструкція. На заводі модулі монтуються повністю і привозяться на будмайданчик вже в готовому вигляді. Це, наприклад, блоки для кухні, санвузла чи вітальні.
 2. Каркасний модульний будинок. Каркас будівлі та основні частини споруди виготовляють на заводі, але саме збирання проводиться вже на місці. Це займає трохи більше часу, але набагато легше у транспортуванні.

Житло із блок-контейнерів – це можливість побудувати за рекордно малий термін дачу, приватний котедж, офіс, клініку або торговий павільйон, але все частіше збірні будівлі використовуються для проживання.

Плюси модульного будинку:

 • Немає обмежень у плануванні. Житло можна робити з будь-якою кількістю кімнат.
 • Перевищує швидкість зведення будь-яких споруд.
 • Є чітко фіксована вартість.
 • Монтаж можна проводити в будь-яку погоду.
 • Є можливість спорудження на будь-якому рельєфі, окрім скельної породи.
 • Хороша надійність будівництва.
 • Невелика кількість відходів.
 • Повна комплектація. Після проведення всіх монтажних робіт у будівлю можна одразу ж заселятися.
 • Гарна вологостійкість.
 • Невелика вага.
 • З часом можна додати додаткові модулі.
 • Доступна вартість.
 • Застосовуються всі сучасні розробки, в тому числі й система “Розумний дім”.
 • Враховуються всі побажання клієнта, є великий вибір матеріалів для оздоблення фасаду та внутрішнього оздоблення споруди.

Мінуси модульного будинку:

 • Будинок може мати не більше 3 поверхів.
 • Необхідно мати доступ до інженерних систем.
 • Потрібно подбати про під’їзні шляхи для техніки, яка доставлятиме модулі.
 • Недостатня герметичність та шумоізоляція.

Зрозуміло, що переваги збірного житла перекреслюють усі недоліки. Вартість за 1 м2 залежатиме від площі будівлі, матеріалів, виду утеплювача та оздоблення. Щоб дізнатися про приблизну ціну, можна скористатися калькулятором вартості будівництва. Сучасний збірний будинок – це вже не дешева тимчасова споруда. Сучасні технології дозволяють побудувати якісне, надійне та комфортне житло для проживання усієї родини.